Android için Google Earth Programı (Google Earth APK)

Google Earth 8.0.2.2334

Mevcut Versiyon: 8.0.2.2334
Gerekli Android Sürümü: 4.0 ve üstü
Kategori: Seyahat & Yerel
V8.0.2.2334 güncel sürüm:
8.0.2'de neler yeni

* Geliştirilmiş kullanıcı arayüzü, menüde değişiklikler ve yeni Fotoğraflar katmanını içeren daha sade katmanlar paneli

* Yollar ve etiketler için iyileştirilmiş stiller, daha akıcı geçişler

* Google Drive desteği (KML/KMZ dosyalarını görüntüleme)


Genel Açıklama:

Google Earth Android uygulamasıyla parmağınızı gezdirerek gezegen üzerinde uçabilirsiniz. Uzak yerleri veya çocukluğunuzun geçtiği evi keşfedebilirsiniz. Google Haritalar Sokak Görünümü ile dünyayı sokak seviyesinde keşfedebilirsiniz (Bu özellik henüz Türkiye'de çalışmamaktadır). Yollar, sınırlar, yerler, fotoğraflar ve daha birçok katmana göz atabilirsiniz. Gerçek zamanlı depremler, uçan uçaklar, yürüyüş yolları, şehir turları gibi birçok heyecan verici haritaya ulaşmak için Dünya Galerisi ziyaret edebilirsiniz. Gezilecek heyecan verici yeni yerleri kolayca keşfetmek için  yeni "tur rehberini" kullanabilirsiniz. Ekranın altındaki sekmeye tıklayarak seçtiğiniz dünya çevresindeki sanal turlara katılabilirsiniz. Yeni 3D görsellerle tamamen 3 boyutlu oluşturulmuş San Francisco, Boston, Roma gibi şehirlerde uçabilirsiniz. 3D modellenmiş tüm binalarla gerçekten şehrin üzerinde uçuyormuş gibi hissedeceksiniz.

Parmağınızla şu şekilde kolayca kullanabilirsiniz:
* Hareket ettirmek için tek parmağınızla sürükleyin
* İki parmağınızı açıp kapayarak görüntüyü büyütüp küçültebilir döndürerek bakış noktanızı döndürebilirsiniz
* İki parmağınızı aşağı-yukarı kaydırarak bakıç açınızı değiştirebilirsiniz
* Tek parmağınızla çift dokunarak büyürebilir,
* İki parmağınızla çift dokunarak küçültebilirsiniz.


Ayrıca biz jeoloji mühendisleri için araziye gitmeden önce çalışacağımız bölgenin jeolojik haritasını görüntü bindirme yöntemiyle, tünel-demiryolu-karayolu güzergahını vs. NetCad programı ile Google Earth'e aktardıktan sonra .kmz olarak kaydedebiliriz. Bu kmz uzantılı dosyayı Android cep telefonumuza atıp arazide GPS'i açarak işlerimizi kolaylaştırabiliriz. Mobil internet paketiniz yoksa çalışacağınız bölgeyi Google Earth'te önceden iyice büyüterek gezerseniz eğer, araziye gittiğinizde haritayı önbellekten yükleyeceği için sıkıntı yaşamazsınız. Telefonun GPS'ini açıp tam bulunduğunuz noktayı görebilir, gitmek istediğiniz lokasyona en kolay nasıl gidebileceğinizi keşfedebilirsiniz.


NOT: Google Earth apk dosyasını bilgisayarınıza indirdikten sonra, hafıza kartınıza ya da doğrudan telefonunuzun belleğine atıp bu apk dosyasını çalıştırmalısınız. Google Play dışındaki apk dosyaları varsayılan ayar olarak telefonunuza kurulmayacaktır. Bunu açmak için Ayarlar => Güvenlik => Bilinmeyen Kaynaklar'a izin vermeniz gerekmektedir. 


 


Google Play'den Yüklemek İçin:

"Bu öğe ülkenizde kullanılamıyor" hatası alıyorsanız aşağıdaki linkten istediğiniz sürümü indirebilisiniz.
KursatOzcan.com'dan yüklemek için: